המפתח הפנימי

המסלול להכשרת מנטורים
מיועד להנהלה בכירה בארגונים

בשנים האחרונות ארגונים, וביניהם – מוסדות מדינה, חברות עסקיות ציבוריות ופרטיות, משקיעים תקציבים משמעותיים לטובת פיתוח מנהלים בארגון באמצעות שימוש במאמנים חוץ-ארגוניים. גישה מהפכנית של Reflection מציעה להקים מערך של מנטורים המצויים במרקם הארגוני ובאים מתוכו שיהווה ערך מוסף מהותי לפיתוח ההנהגה הארגונית. קורס זה מאפשר לפתח מערך שלם של מנטורים כגון אלה בארגון (מנהלים שקיבלו 60 שעות לימוד בתחום הקואוצ'ינג) ומעניק את הכלים האימוניים והרגשיים האפקטיביים ביותר לאיזון בתוך הסביבה הארגונית.


Reflection מתמחה במתן הכשרה ייחודית ופורצת דרך לאימון פנים ארגוני המיועדת לבכירים, על בסיס הגישה המובילה לאימון בישראל – גישת ERC (הגישה הרציונאלית-רגשית). ההכשרה אינה תוכנית מדף, והיא מותאמת ותפורה לארגון אליו היא פונה. תוכנית ייחודית ופורצת דרך זו נבנתה על בסיס ניסיון מצטבר של למעלה מעשור בפיתוח, ניהול אקדמי והנחייה של תוכניות הכשרה למאמנים תחת גישה זו, והועברה בהצלחה מרובה לקציני אמ"ש בכירים במשטרת ישראל. את המסלול הייחודי הנ"ל יעבירו מאמנים בכירים (MCIL)מטעם לשכת המאמנים בישראל וסופרוויזרים מוסמכים. המנהל האקדמי הינו ממפתחי גישת ERC ומי שייסד את המכללה הישראלית לאימון לפני כעשור.


האני מאמין שלנו:


אנחנו לא עוסקים בכלים. אנחנו עוסקים באנשים. Reflection מאמינה שמה שמניע את הארגון הוא האנשים שעובדים בו, ולכן – הפרט הוא במרכז. תוכנית הכשרת מנטורים מאפשרת לנצל את משאבי הארגון, אותם מנהלים בכירים, ולהפוך אותם למנטורים פעילים למען העובדים והמנהלים האחרים. הסדנאות שלנו משתמשות בגישת האימון המובילה בישראל, על מנת להכשיר מנהלים לעבוד מתוך ראיה רציונאלית-רגשית שמניעה כל אחד מאיתנו.

תפיסת העובד במרכז ומשמעותה


הגישה שלנו שמה את הדגש על האדם, על האנוש. כלומר האדם הוא גורם מרכזי בכל הפעילות הארגונית ולכן יש לנתח ולהבין את הגורמים הפסיכולוגיים והסוציולוגיים של האדם כאשר מטילים עליו לבצע משימה. ניהול ארגון בגישה זו פירושו לקבל את הארגון לא רק כמערכת תפעולית ופונקציונאלית, אלא גם כמערכת חברתית, המחייבת הבנת עמדות ותגובות של חברי הארגון. הגישה מתמקדת בארגון הבלתי פורמלי, מתמקדת במערכות היחסים, בעמדות, ערכים ותגובות של עובדים בארגון. ככזו, מושגים כגון מידת הסיפוק של אדם בעבודתו, צורכי האדם ומניעיו, הצורך בשיתוף עובדים, הפכו להיות חלק בלתי נפרד מארגון שמתכוון להשיג את יעדיו.

אופי המסלול


זהו מסלול יוצא דופן במהותו, ומטרתו ליצור מנטורים מתוך שורות הארגון שיתפקדו כמאמנים פנים ארגוניים. המסלול מושתת על מודל ERC לאימון, ובכך מקנה למנטורים מיומנויות אימון בסיסיות. מסלול זה, כאמור, משלב יכולות מדיספלינת הקואוצ'ינג עם הקשרים פנים ארגוניים בהם נתקלים המנהלים. המנטורים הבוגרים של המסלול ישמשו כמנהלים-מאמנים ויהיו נגישים לטובת עמיתיהם בארגון, מתוך ראייה הוליסטית, המשלבת את טובת הפרט עם צרכי הארגון. בכך, הארגון נהנה מרווח כפול – מחד, המסלול יהווה כלי להעצמת הממנהלים הן בפן האישי והן כמנטורים בארגון, כאשר יפתח בפניהם אפיקים חדשים ומגוונים, ומאידך – יעצים את הפרט בארגון, אותם "לקוחות" שיהנו משרותי המנטורים.

מטרת הקורס


הכשרה של מנהלים בכל רמות הארגון ל"מנטורים" (מאמנים פנים ארגוניים). מנטורים אלה יהוו מעין מחלקת תמיכה אימונית פנים-ארגונית, ויאפשרו להצמיח עובדים ומנהלים טובים יותר, מקצועיים יותר ומאושרים יותר בכל הדרגים.

יעדי הקורס


הכרת השפה האימונית, הכרת עשרת הדיברות של אימון בגישת ERC, הכרת השלד האימוני, רכישה ראשונית של מיומנויות אימון, תירגול בפועל של תהליכי אימון ומנטורינג, התמודדות עם סימולציות.

תכנית הקורס


משך התוכנית הבסיסית: ההכשרה העיונית כוללת 60 שעות לימוד תאורתיות (תוכנית שבועית בת 5 ימים, 12 שעות סמיסטריאליות ליום). ניתן להתאים את חלוקת השעות בהתאם לצרכי הארגון, כגון: 10 מפגשים של 6 שעות סימסטריאליות כל מפגש. במהלך המסלול ילמדו המנטורים החדשים את יסודות החניכה בראי האימון וילוו ע"י מאמנים בכירים המוכרים ע"י לשכת המאמנים בישראל. מסלול ההכשרה הייחודי יעניק את מכלול המיומנויות הדרושות, תוך שילוב התנסויות חוויתיות עם רקע תיאורטי, להכשרה של מאמנים ארגוניים.

במהלך ההכשרה יחשפו המנטורים לעשרת הדיברות של האימון האישי הכוללות הקשבה, מיומנות שאילת שאלות מעמיקות למידה, האימון במרחב ההוליסטי, עיצוב מסגרת האימון, חשיבה תוצאתית ועוד. בתום המסלול המנטורים גם יכירו את השלד האימוני הכולל: איתור ערכים, חסמי הצלחה, בניית חזון, הגדרת יעדים ויצירת תוכנית פעולה. כמו-כן, המנטורים העתידיים יחדדו מיומנויות בסיס כגון מיקוד, זרימה אימונית, שיקוף, יצירת פרספקטיבות שונות, הצבת אתגר ועוד. המנטורים גם יחשפו לכלי אימון נבחרים כגון שאלות חקר לאיתור ערכים, גלגל החיים, כלים ניהוליים להגדרת יעדים, שימוש בקלפים ועוד. בתום התוכנית הבוגרים יסיימו את ההכשרה הבסיסית ויהיו כשירים לאמן מנהלים ועובדים בארגון מתוך שמירה על כבוד הדדי, סודיות, וראייה הוליסטית של העובד, וכל זאת למען הצעדת הארגון שלב אחד קדימה!

parallax background

בקרו בדף הפייסבוק שלי


לקבלת פרטים נוספים
התקשרו עכשיו

טלפון: 054-444-6690

או


שלחו הודעה ואחזור אליכם בהקדם

ליצירת קשר

בניית אתר: אתרים