חוויות מחדר האימון
08/09/2016
העולם החיצון כמראה
01/09/2016

על הספק…

זה הרי טאבו. אנחנו לא נוהגים לדבר על הערך העצמי שלנו בכל הנוגע לפעילותנו כאנשי קריירה, ובכלל כבני אדם. לכולנו מתישהו בחיים יש תחושה שהעשייה שלנו לא באמת תורמת.

זה הרי טאבו. אנחנו לא נוהגים לדבר על הערך העצמי שלנו בכל הנוגע לפעילותנו כאנשי קריירה, ובכלל כבני אדם. לכולנו מתישהו בחיים יש תחושה שהעשייה שלנו לא באמת תורמת. לכולנו יש ספק ביכולות שלנו. ולא, התוצאות הברוכות של פעילותנו לא באמת "מיישרות" את התפיסה העצמית שלנו. לכל אחד מאיתנו, באיזשהו שלב בחיים, מתגנבת התחושה שאנחנו לא באמת טובים במה שאנחנו עושים. זה טבעי, זה אפילו הכרחי. גם האדם המוצלח ביותר, והטוב ביותר בתחומו עשוי להעיד על תחושה כזאת, ואולי דווקא בזכות התחושה הזאת הוא הופך לכזה.

"באיזשהו מקום עמוק בתוכי, המצפון שלי מייסר אותי. אני מרגיש שאני עובד על כולם. אני לא באמת מרגיש שאני מעניק איזושהי תועלת לאדם שמולי… שלא תבין לא נכון, הפידבקים שאני מקבל הם נהדרים. כל המתאמנים שלי היום הם מפרגנים והיוו עד היום מנוע צמיחה שיווקי עבורי, אבל עדיין. האם אני באמת טוב כמו שהם חושבים, או שאני חי בשקר לעצמי ולעולם? אני מאד מאמין בתחום המדהים הזה, אני פשוט לא בטוח שאני עושה את העבודה כמו שצריך, אולי אני רק גורם לאנשים להאמין בזה?…"

אלא היו פחות או יותר המסרים של הפגישה השנייה בינינו. הוא הגיע כי הוא לא הבין מה פשר התחושות האלה, והאם הוא באמת מאמן טוב כמו שהוא ציפה להיות. הוא למד אימון עקב חווית האימון שעבר בעצמו, ורצה להעביר את הערך שלה לעולם. אבל פתאום, אחרי 3 שנים התחילו בו ספקות…

כנראה שהספק הוא חלק בלתי נפרד מחיינו. כולנו חיים בספק כל הזמן. האנשים הנורמטיביים לומדים לנהל את הספק הזה, לומדים לחיות לצידו. האנשים המצליחים באמת, לומדים להתעצם ממנו, להקשיב לקולות שהוא מייצר להתפתח מהם ולהכיר בעובדה הפשוטה – כשהספק הזה יפסיק לחלחל בתוכנו, כנראה שההתפתחות שלנו תעצר, ואז – נצטרך לדאוג באמת…


בניית אתר: אתרים