תסגרו קצת את הפייסבוק…
11/05/2016
חבקו את השינוי. זה הדבר הקבוע היחיד שקיים…
01/04/2016

כשהילד שבתוכנו בונה חומות הגנה…

"…וזה מגיע למצבים אבסורדיים, אפילו בנושא הזוגיות. אני נמנע מלייצר קשרים משמעותיים בחיי, כי הם עלולים להסתיים בסוף. וזה בדיוק אותו דפוס שמאמלל אותי פעם אחר פעם. אני מפחד לקחת סיכונים, אז אני נמנע. נמנע מלקחת עלי אתגרים בעבודה, נמנע מלהשקיע את הכסף שלי בהשקעות סולידיות, נמנע מלקבל החלטות משמעותיות בחיי…"

 " נשמע שאתה פשוט נמנע מלחיות, כי זה מסוכן…"

"וזה בכל תחום אפשרי. הבוס שלי קרה לי היום לשיחה, נלחצתי. ידעתי שזאת הולכת להיות שיחת נזיפה. הרי המוניטין שלו עומד על הפרק, הוא זה שנלחם במערכת בכדי שאוכל לקבל את הקידום הזה, והוא היחיד שהאמין בי. להפתעתי, הוא אמר שהוא לא הפסיק להאמין בי, אני פשוט צריך לתת יותר ביטוי ליכולות שלי. לא לפחד להעז לבצע מהלכים. איך זה לעזאזל, שאני תמיד מאכזב את האנשים שנותנים בי את אמונם…?"

"ברב המקרים, האמונות שמנהלות אותנו משתרשות להן אי שם בילדות המוקדמת. ככל הנראה, משהו בשלבים הראשונים של חייך, גרם לך להאמין שהעולם הוא מקום מסוכן"

"גדלתי בבית לא פשוט. ההורים שלי התגרשו כשהייתי בן 4, ואמא שלי לא ממש ידעה איך לגדל אותי. בכל פעם שהבעתי את הרצונות שלי, חוויתי התנהגות אלימה מצד החבר החדש שלה. היו מצבים שנשארתי רעב כי אף אחד באמת לא דאג שיהיה לי מה לאכול. בגיל 8 העבירו אותי לפנימייה. גם שם לא מצאתי את עצמי. כשסופסוף הצלחתי להשתלב, השתתפתי בחוג דרמה ונורא נמשכתי לתחום המשחק, כי זה היה המקום היחיד שבו יכולתי לעטות על עצמי דמות אחרת שהיא לא אני. ואז בהצגה הראשונה בפנימיה, מרב התרגשות – רוקנתי את השלפוחית שלי מול קהל של עשרות ילדים לועגים… מאז, אף פעם לא באמת העזתי. היה לי נוח להשאר בכוך שלי. כשאני לא מנסה להשיג דברים, אף אחד לא פוגע בי, אולי רק אני בעצמי, ועם זה אני חי בשלום. אוף, אני כל-כך שונא את עצמי" דמעות זלגו מעיניו העצובות.

"אתה מבין, מי שמנהל אותך היום, זה לא חנוך הבוגר, אלא אותו ילד פגוע, שנמצא בתוכך ומנסה להגן על עצמו. בחיי היומיום שלך אתה מתנהג כרגיל, אבל כשמגיעה החלטה משמעותית לחייך – חנוך הילד מקבל את השליטה. הוא יוצר סביבו חומות הגנה, חומות גבוהות שאיש לא יוכל להגיע אליהן. כדי לאפשר לחנוכי הקטן להתבגר, אתה חייב להראות לו את הדרך. ראשית, אל תכעס עליו. קשה לו מספיק. חבק אותו אליך, דבר אליו. הוא פגוע. תספר לו שאתה האני הבוגר שלו, בן 38, שלם, חזק, בטוח. תספר לו שאתה תשמור עליו, כי אתה כבר לא באמת צריך את החומות שהוא בונה. השנים עשו את שלהן, ואתה גדלת. תן לו יד, הוא זקוק לאהבה שלך, הוא זקוק לביטחון שלך. דבר אליו, תקשיב לו, אל תכעס עליו יותר. תראה לו איזה אדם מדהים הפכת להיות. ואז, רק כשהוא יקבל את האהבה והביטחון שלך, הוא יפסיק לבנות סביבו חומות הגנה…"


בניית אתר: אתרים