כשהילד שבתוכנו בונה חומות הגנה…
18/04/2016
כשמתאמן בוחר להפסיק את תהליך האימון
01/03/2016

חבקו את השינוי. זה הדבר הקבוע היחיד שקיים…

כשחושבים על זה לעומק, זה עלול להפחיד. לכאורה (ואני עוד אחזור אל הביטוי הזה בהמשך הפוסט), האדם שהנכם היום, יהפוך להיות רק זיכרון נשכח עבור מי שתהפכו להיות עוד 10 שנים.

הסביבה עשויה להשתנות, מערכות היחסים שלכם, מקום המגורים, המצב הפיננסי, המצב הבריאותי שלכם, אבל בעיקר – בעיקר, אתם אלה שתשתנו. אי אפשר אחרת. ככה היקום עובד. לא ניתן לעצור את השינוי. הזמן הוא התוצר של השינוי וכל עוד הזמן עובר – גם אנחנו משתנים. נופלים, קמים, משנים דעות, מתבגרים, מתערטלים מלבוש אחד ולובשים על עצמנו לבוש אחר, אבל בעיקר – מתפתחים. זה טבע הבריאה.

נסו להזכר במי שהייתם לפני עשר שנים… זוכרים? את, זאת עם הרסטות שבילית בהודו עם החבר, וחשבת שהמצאת את מושג החופש, וקיווית שזאת הדרך שתחיי בה לנצח במושב בגליל, זאת אותה את שחזרה בתשובה וחיה היום עם בעל תלמיד ישיבה, ומגדלת באהבה 7 ילדים בישוב החרדי שעד אז בכלל לא שמעת שהוא קיים. ואתה? שכל מה שרצית להגשים בחייך היה "לעשות כסף" לביתך, הפכת לפעיל חברתי שלא מבין איך אפשר להתעלם מהשבר החברתי שאנו נקלעים לפתחו…

וגם העולם שסביבכם משתנה ללא הרף, שום דבר לא נשאר קבוע. עסקים קמים ונופלים, מקצועות שהיו מובילים בעבר – אין בהם צורך עוד, טכנולוגיה מתקדמת, שלטון מתחלף, מצב המשק משתנה, האנשים שסביבכם התחלפו – חלקם בגדו בכם, חלקם לא היו עוד רלוונטים עבורכם, חלקם נפטרו מן העולם, חלקם נולדו, ויצרתם סביבכם סביבה חברתית שמתאימה יותר למי שאתם היום, או שלא… חלקנו הבריאו ממחלות, חלקנו הפכנו חולים. שום דבר לא קבוע.

אז איך אפשר לחיות ככה? איך אפשר לחיות בתוך השינוי הבלתי פוסק הזה? האדם מחפש יציבות. אבל ככל שנאחוז בה יותר חזק, בתחושת היציבות הפיקטיבית שנרקום לעצמנו, כך היא תחמוק מאיתנו מהר יותר ובדרך כואבת יותר. כי אין דבר כזה. החיים הם מנוע נצחי של שינוי. נולדנו לשינוי, להשתנות, להתפתחות. נולדנו לחוות שיעורים, ושיעורים נלמדים מתוך נסיבות חיים חדשות ומשתנות.

הדבר הקבוע היחיד הוא השינוי. השינוי הוא תמידי. הדרך לחיות עם השינוי היא להכיר בו. להבין שזאת מתנת החיים, ולאו דווקא המגבלה שלהם. לזרום בתוכם כמי שמנסים להבין שהשינוי זאת הדרך היחידה שלנו להתפתח, למצא את עצמנו באמת, להכיר את עצמנו טוב יותר, להתעצם מתוך השינוי, להפסיק לפחד ממנו. לאהוב אותו. לרצות להשתנות. האנשים המאושרים באמת הם אנשים שהפסיקו לאחוז בכוח בענף הבודד שמצאו במים הסוערים. כי זה כואב, וזה מתיש להחזיק בענף הקוצני הזה, כשמים שוטפים אותך בכיוון הזרם. הרבה יותר פשוט זה לוותר על האחיזה, לזרום עם הטבע. אז תגלו שהנהר לא מפחיד כמו שחשבתם, הנוף פשוט משתנה…

אז למה אמרתי "לכאורה" בתחילת הפוסט? כי אתם לא באמת משתנים. ברמת הקיום הגבוה ביותר שלכם, אתם פשוט מגלים עוד ועוד חלקים של האני האמיתי שלכם. הדבר היחיד שנצחי בחיים שלכם, הוא הנוכחות הנשמתית שלכם. העצמי הגבוה שלכם, שאתם מתאמצים לגלות אותו במסע הנפלא הזה שנקרא החיים.

אז תנו לשינוי להתרחש, זאת הדרך שלכם להתחבר למי שאתם באמת, ובינינו – אין חוויה גדולה ומשמעותית מההתפתחות…

 


בניית אתר: אתרים